ԱԺ վերջին նիստին 14 պատգամավոր էր եկել. որպես հրաժեշտ` միասին լուսանկարվեցին
Այսօր Ազգային ժողովի քառօրյա նիստի վերջին օրն է։ Ինչպես նախորդ երեք օրերին` այսօր ևս նիստը չկայացավ։ Ներկա-բացակայի արդյունքում պարզ դարձավ, որ նիստին ներկա է 14 պատգամավոր, բացակա՝ 116-ը, իսկ քվորում ապահովելու համար անհրաժեշտ է 66 պատգամավորի ներկայություն։
ԱԺ փոխխոսնակ Հերմինե Նաղդալյանը հիշեցրեց կանոնակարգի այն պահանջի մասին, որ պետք է երեք ժամ սպասեն այն հույսով, որ քվորում կունենան։
Այս հայտարարությունից հետո Նաղդալյանն առաջարկեց ԱԺ քառօրյայի վերջին նիստին ներկա պատգամավորների հետ համատեղ լուսանկարվել, որը պատգամավորները չմերժեցին։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ քառօրյա նիստը գումարվել է երկուշաբթի օրվանից, սակայն մինչ օրս չի հաջողվում նիստ գումարել՝ քվորում չապահովելու պատճառով։ Չորս անգամ ժամանակ է տրվել պատգամավորներին՝ նիստին ներկա գտնվելու համար, սակայն նրանք չեն եկել։ Երկուշաբթի օրը նիստին ներկա էր 16 պատգամավոր, երեքշաբթի՝ 10-ը, երեկ էլ՝ 20 պատգամավոր։

На последнее заседание НС пришли 14 депутатов: они сфотографировались на память
Сегодня последний день четырехдневного заседания Национального Собрания. Однако заседание в очередной раз не состоялось из-за отсутствия кворума. Как показала регистрация, в зале заседаний присутствуют 14 депутатов, отсутствуют – 116, тогда как для начала работы необходимо присутствие 66 парламентариев.
Вице-спикер НС Эрмине Нагдалян напомнила о том, что по Регламенту дается три часа на обеспечение кворума.
После этого вице-спикер предложила присутствующим коллегам сфотографироваться на память, на что они с радостью согласились.
Напомним, что 4-дневное заседание НС созывается с понедельника, однако из-за отсутствия кворума депутатам никак не удается приступить к работе.В понедельник на заседание явились 16 парламентариев, во вторник – 10, в среду – 20.