«Բարեկամություն»-ում ցուցարարները արգելափակել են բոլոր ճանապարհները
Մետրոյի «Բարեկամություն» կայարանի հարակից տարածքում ցուցարարները փակեցին բոլոր ճանապարհները։ Արգելափակման մեջ են հայտնվում Կիևյան, Հրաչյա Քոչար, Կասյան փողոցներից և Բաղրամյան պողոտայից եկող ավտոմեքենաները։
Բողոքի ակցիային մասնակցում են հարյուրավոր ցուցարարներ, որոնց մի մասը քիչ առաջ Քոչար-Գյուլբենկյան խաչմերուկը փակած ցուցարարներն են։ Այս պահին ցուցարարները «քայլ արա, մերժիր Սերժին» վանկարկումներով իրենց բողոքն են արտահայտում Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ։
Արգելափակման մեջ հայտնված թիվ 3 երթուղու ավտոբուսի ուղևորների մի մասը միացավ ցուցարարներին։
Բողոքի ակցիային միացավ նաև թիվ 8 երթուղայինի վարորդը, ով իր միկրոավտոբուսով փակեց Կիևյան փողոցի մի հատվածը։

Перекрыты все улицы в районе станции метро "Барекамутюн"
На сопредельной со станцией метро "Барекамутюн" территории граждане перекрыли все дороги. Заблокировано движение транспорта со стороны улиц Киевян, Грачья Кочара, Касьяна, проспекта Баграмяна.
В акции участвуют сотни демонстрантов, часть которых чуть раньше перекрывала перекресток улиц Кочара и Гюльбенкяна. В эти минуты демонстранты скандируют "Сделай шаг, отвергни Сержа!", тем самым выражая протест против премьерства Сержа Саргсяна.
Водипель оказавшегося в кольце людей автобуса, который не пожелал представиться, сказал, что отгонит автобус на автостанцию, после чего присоединится к демонстрантам.
К акции присоединился также водитель 8-го маршрутного такси Овсеп Мурадян, который припарковал свой микроавтобус на улице Касьяна.