Սպորտի նախարարի պաշտոնակատարը հրաժարական է տվել
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Հրաչ Ռոստոմյանը հրաժարական է տվել: Ստորև ներկայացնում ենք նրա հրաժարականի տեքստը:
«Գիտակցելով պահի օրհասականությունն ու ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու պատասխանատվությունը Հայաստանի պետականության առջև՝ ես հրաժարական եմ տալիս Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնակատարի պաշտոնից։
Որպես ԲՀԿ համակիր՝ ես պաշտպանում եմ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի համազգային մոբիլիզացիայի մասին կոչին և անձամբ դուրս եմ գալիս փողոց։ Բոլոր մարզիկներին և մարզաշխարհի ներկայացուցիչներին վստահեցնում եմ՝ այսօր Հայաստանի դրոշը Հանրապետության հրապարակում մեր ժողովրդի գլխավերևում ծածանելու ժամանակն է։
Իմ հանրապետական և դաշնակցական գործընկերներին հորդորում եմ առանց տատամսելու միանալ ժողովրդին և ենթարկվել նրա պահանջներին։ Այս պահին ոչինչ ավելի կարևոր չէ, քան մեր հայրենիքի համար անցնցում և խաղաղ ելք գտնելը։ Իմ խորին համոզմամբ՝ այդ ելքը հրապարակում է, ժողովրդի կողքին»:
ՀԳ. Նշենք, որ նախարարության պաշտոնական կայքում դեռևս չկա Ռոստոմյանի հրաժարականի մասին լուրը, այն հրապարակվել է ԲՀԿ-ականների ֆեյսբուքյան էջերում, այդ թվում ԲՀԿ-ի մամուլի խոսնակի:

Подал в отставку министра спорта и по вопросам молодежи
Исполняющий обязанности министра транспорта и по вопросам молодежи РА Грачья Ростомян подал в отставку. Ниже представляем текст его заявления:
“Осознавая судьбоносность момента и ответственность каждого гражданина Республики Армения перед государством Армения, я подаю в отставку с поста министра спорта и по вопросам молодежи.
Как единомышленник партии “Процветающая Армения” я поддерживаю призыв лидера партии Гагика Царукяна к общенациональной мобилизации и лично выхожу на улицу. Уверяю всех спортсменов и представителей спорта Армении: пришло время развевать флаг Армении над собравшимся на площади Республики нашим народом.
Призываю своих коллег по Республикканской партии и АРФ Дашнакцутюн без колебаний присоединиться к народу и подчиниться его требованиям. В этот момент нет ничего более важного, чем поиск мирного, без потрясений выхода для нашей родины. Я глубоко убежден, что этот выход в том, чтобы быть на улице рядом с народом”.
Отметим, что на официальном сайте министерства пока нет сообщения об отставке Г.Ростомяна. Оно опубликовано на фейсбуковской странице партии “Процветающая Армения”, в том числе на странице пресс-секретаря ППА.