ՀՀԿ-ն վարչապետի թեկնածու չի առաջադրի
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը մայիսի 1-ին սպասվելիք վարչապետի ընտրություններում թեկնածու չի առաջադրի։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը։
Վերջինս լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց, որ ՀՀԿ-ն թեկնածու չի առաջադրում առճակատումներից խուսափելու համար, ինչպես նաև հաշվի առնելով երկրի անվտանգության շահերը։ Այնուամենայնիվ, ՀՀԿ մամուլի խոսնակը չհստակեցրեց, թե ինչպես է քվեարկելու Հանրապետական խմբակցությունը մայիսի 1-ին ԱԺ-ում կայանալիք ընտրություններում։ Նա նշեց, որ կսպասեն թեկնածուների վերջնական ցանկին։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 1-ին նախատեսված վարչապետի ընտրություններում միակ թեկնածուն «Ելք» խմբակցության ղեկավար, «Իմ քայլը» շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանն է, ով պաշտոնապես դեռ չի առաջադրվել:

РПА не выдвинет кандидата
В связи с предстоящими 1 мая выборами премьер-министра Республиканская партия Армении не выдвинет своего кандидата. Об этом заявил пресс-секретарь РПА, вице-спикер Национального Собрания Эдуард Шармазанов.
На встрече с журналистами Шармазанов заявил, что РПА не выдвигает кандидата во избежание конфронтации, а также исходя из интересов безопасности страны. Тем не менее, пресс-секретарь РПА не уточнил, как проголосует фракция республиканцев на выборах премьер-министра в парламенте страны. Шармазанов сказал, что они будут ждать окончательного списка кандидатов.
Напомним, что единственным кандидатом на участие в предстоящих 1 мая выборах главы правительства является руководитель парламентской фракции “Елк”, лидер движения “Мой шаг” Никол Пашинян.