Կապանցիները փակել են Երևան-Մեղրի միջպետական ճանապարհը
Կապանցիները փակել են Երևան-Մեղրի միջպետական ճանապարհը 3 հատվածում՝ Կապանի օդանավակայանի մոտ, քաղաքի կենտրոնում և Բաղաբերդ թաղամասում:
Այս պահին Սյունիքի մարզկենտրոնում փակ են նաև Արամ Մանուկյան, Թումանյան փողոցները: Այս մասին մեզ տեղեկացրեց Կապանից «Կայուն զարգացում» ՀԿ-ի նախագահ Արմեն Փարսադանյանը:
Նրա փոխանցմամբ՝ միջպետական ճանապարհի փակ լինելու պատճառով Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատից մեքենաները հարկադրված պիտի գիշերը կոնցենտրատը տեղափոխեն: Այդուհանդերձ, ցույցի մասնակիցները մտադիր են ճանապարհը փակ պահել նաև գիշերը, որպեսզի ԶՊՄԿ-ից հանքանյութը չտեղափոխվի:
Այս պահին Կապանի քաղաքապետարանի հարակից տարածքում մոտ 250 մարդ է հավաքվել, նրանք պահանջում են ՀՀԿ-ի հեռացումը իշխանությունից:

Капанцы перекрыли межгосударственную автомагистраль Ереван-Мегри
В Капане межгосударственная автомагистраль Ереван-Мегри перекрыта в трех местах: в районе капанского аэропорта, в центре города и в квартале Багаберд.
В областном центре Сюника заблокированы также улицы Арама Манукяна и Туманяна. Об этом нам сообщили председатель капанской общественной организации "Стабильное развитие" Армен Парсаданян.
Поскольку межгосударственная дорога перекрыта, грузовики Зангезурского медно-молибденового комбината будут вынуждены перевозить концентрат ночью, сказал Парсаданян. Но именно поэтому участники акции не собираются разблокировать дорогу даже ночью.
В эти минуты перед зданием мэрии Капана собралось около 250 человек. Они требуют от Республиканской партии отказаться от власти.