Կապանցիները փակել են Երևան-Մեղրի միջպետական ճանապարհը
Կապանցիները փակել են Երևան-Մեղրի միջպետական ճանապարհը 3 հատվածում՝ Կապանի օդանավակայանի մոտ, քաղաքի կենտրոնում և Բաղաբերդ թաղամասում:
Այս պահին Սյունիքի մարզկենտրոնում փակ են նաև Արամ Մանուկյան, Թումանյան փողոցները: Այս մասին մեզ տեղեկացրեց Կապանից «Կայուն զարգացում» ՀԿ-ի նախագահ Արմեն Փարսադանյանը:
Նրա փոխանցմամբ՝ միջպետական ճանապարհի փակ լինելու պատճառով Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատից մեքենաները հարկադրված պիտի գիշերը կոնցենտրատը տեղափոխեն: Այդուհանդերձ, ցույցի մասնակիցները մտադիր են ճանապարհը փակ պահել նաև գիշերը, որպեսզի ԶՊՄԿ-ից հանքանյութը չտեղափոխվի:
Այս պահին Կապանի քաղաքապետարանի հարակից տարածքում մոտ 250 մարդ է հավաքվել, նրանք պահանջում են ՀՀԿ-ի հեռացումը իշխանությունից:

Residents of Kapan, the capital of Armenia’s southern Syunik Province, have closed the highway leading to the town of Meghri, on the border with Iran.
Armen Parsadanyan, President of Kapan’s Sustainable Development NGO, told Hetq that protesters have closed off several street in the town as well.
Parsadanyan says that protesters plan to keep the highway blocked during the night as well, thus preventing trucks from the Zangezour Copper-Molybdenum Kombinat from transporting ore out from the mine.
There are now some 250 people protesting outside the Kapan Municipality, calling for the ouster of the Republican Party of Armenia from government.