Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է ուսումնասիրել փոխվարչապետի հետ կապված «Հետք»-ի հրապարակումը
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է ուսումնասիրել Գյուղատնտեսության զարգացման հիմնադրամի կողմից փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի ընկերությանը դրամաշնորհ տրամադրելու մասին «Հետքի»-ի հրապարակումը: Այս մասին Նիկոլ Փաշինյանն ասաց այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ունեցած ճեպազրույցում:
«Ես հանձնարարել եմ ուսումնասիրել և ուսումնասիրության արդյունքներով իմ եզրակացությունը կանեմ: Չնայած ունեմ նաև բացատրություններ, բայց ես ուզում եմ հստակ լինի, որ Հայաստանում չի կարող լինել որևէ այնպիսի դրսևորում, որը կապված լինի կոռուպցիայի հետ»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հետք»-ը հոկտեմբերի 29-ին գրել էր, որ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հիմնադրած «Իրիգեյթ» ՍՊԸ-ն չրի արտադրությունը զարգացնելու համար այս տարի մոտ 35 հազար ԱՄՆ դոլար դրամաշնորհ է ստացել Գյուղատնտեսության զարգացման հիմնադրամից: Մեր հրապարակումից հետո Տիգրան Ավինյանի մամուլի քարտուղարը պարզաբանել էր, որ դրամաշնորհների մրցույթի գործընթացը համապատասխանում է Համաշխարհային բանկի կողմից սահմանված ընթացակարգերին:

Никол Пашинян поручил изучить публикацию Hetq.am, касающуюся вице-премьера Тиграна Авиняна
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян поручил изучить публикацию Hetq.am, в которой говорилось о предоставлении Фондом развития сельского хозяйства гранта компании вице-премьера Тиграна Авиняна. Об этом Пашинян сообщил на сегодняшнем брифинге в Национальном Собрании.
“Я поручил провести изучение, по результатам которого сделаю выводы. Хотя у меня есть объяснения, но я хочу, чтобы четко осознавалось, что в Армении не может быть каких-либо проявлений, связанных с коррупцией”,- сказал Никол Пашинян.
29 октября Hetq.am написл о том, что основанное вице-премьером Тиграном Авиняном ООО “Иригейт” в этом году получило от Фонда развития сельского хозяйства грант в размере 35 тысяч долларов США на развитие производства сухофруктов. После нашей публикации пресс-секретарь Т.Авиняна сообщил, что процесс тендера на получение грантов соответствует процедурам, установленным Всемирным банком.