Հունվարի 9-ին Բագրատաշենի վարչական ղեկավարն ու բնակիչները հանդիպում կունենան. բողոքի ակցիան այսօր դադարեցվել է
Տավուշի մարզի Այրում համայնքի Բագրատաշեն բնակավայրի բնակիչներն այսօր դադարեցրել են բողոքի ակցիան: Վաղը՝ ժամը 14:00-ին, նախատեսվում է համայնքի բնակիչների և վարչական ղեկավար Արկադի Մակյանի հանդիպումը՝ հասկանալու համար, թե բնակիչների մեծամասնությունն ինչ է պահանջում, ցանկանո՞ւմ է, որ վարչական ղեկավարի պարտականությունները շարունակի իրականացնել Արկադի Մակյանը, թե ոչ:
Այս մասին «Հետք»-ին ասաց Այրում համայնքի ղեկավար Արայիկ Պարանյանը: Վերջինիս խոսքով՝ Արկադի Մակյանը գուցե որոշակի բացթողումներ ունի, սակայն համայնքի խնդիրներն, այնուամենայնիվ, լուծվում են, պարզապես դրա համար ժամանակ է պետք:
Պարանյանը նշեց նաև, որ այս պահին համայնքապետարանը չի աշխատում, իսկ վարչական ղեկավարը կշարունակի ղեկավարել, թե ոչ՝ պարզ կդառնա վաղվա հանդիպումից հետո:
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան մի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա էին սկսել ընդդեմ Բագրատաշենի վարչական ղեկավար Արկադի Մակյանի: Ակցիայի մասնակիցները փակել էին համայնքապետարանի վարչական շենք տանող մուտքի դուռը և պահանջում էին, որ նա ազատման դիմում գրի, քանի որ չի աշխատում:

9-го января состоится встреча главы администрации Баграташена с местными жителями. Сегодняшняя акция протеста прекращена
Жители села Баграташен прекратили сегодняшнюю акцию протеста. Завтра в 14.00 состоится встреча руководителя общины Аркадия Макяна с односельчанами, во время которой Макян попытается разобраться, что от него требует большинство населения, согласно ли оно, чтобы он продолжал выполнять обязанности руководителя администрации.
Об этом Hetq.am сообщил глава общины Айрум, в состав которой входит Баграташен, Араик Паранян. По его словам, в работе Аркадия Макяна, возможно, имеются определенные недостатками, тем не менее, проблемы в селе решаются, просто для этого необходимо время.
Паранян также сказал, что в настоящее время администрация общины не работает. Что касается того, будет глава местной власти продолжать выполнять свои обязанности или нет, то это станет ясно после завтрашней встречи.
Напомним, что сегодня утром группа граждан провела акцию протеста против руководителя Баграташена Аркадия Макяна.
Участники акции заблокировали вход в здание администрации, требуя, чтобы Макян, который, по их словам, бездействует, подал в отставку.