Արմեն Գևորգյանի գործով վերաքննիչ բողոքների քննությունը րոպեներ տևեց. նիստը հետաձգվեց
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանի, այսօր սկսեց և րոպեներ անց հետաձգեց նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի գործով բողոքների քննությունը: Պաշտպանական կողմը դատական նիստի ընթացքում հայտնել է, որ չի ստացել Գևորգյանին չկալանավորելու առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ տարված Դատախազության բողոքը: Այս մասին դատարանում գտնվող լրագրողներին ասաց Գևորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը:
Նման պայմաններում դատարանը ստիպված է եղել հետաձգել նիստը: Գործի քննությունը կշարունակվի հունվարի 17-ին:
Հիշեցնենք, որ 2018-ի դեկտեմբերի 11-ին Գևորգյանին երեք նոր մեղադրանք էր առաջադրվել՝ առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացում, առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալ և սահմանադրական կարգը տապալելուն օժանդակել, և նրան կալանավորելու վերաբերյալ միջնորդություն էր ներկայացվել դատարան:

Рассмотрение апелляционных жалоб по делу Армена Геворкяна продлилось несколько минут: заседание отложено
Апелляционный уголовнй суд под председательством судьи Рузанны Барсегян сегодня приступил к рассмотрению жалоб по делу бывшего вице-премьера РА Армена Геворкяна. Однако через несколько минут заседание было отложено, так как сторона защиты сообщила, что не получала жалобу прокуратуры на решение суда первой инстанции об отказе в аресте бывшего вице-премьера. Об этом журналистам сообщил адвокат А.Геворкяна Эрик Алексанян.
В подобной ситуации суд вынужден был отложить заседание до 17 января.
Напомним, что 11 декабря 2018 г. Армену Геворкяну было предъявлено три новых обвинения: отмывание денег в особо крупном размере, содействие в получении взятки в особо крупном размере и свержении конституционного строя. В суд было представлено ходатайство об аресте бывшего вице-премьера.