սեպտեմբերի 1-ին ժամը 15։00-ին Դիլիջանի թունելի հատվածում 375 կմ-ում ծանրաքաշ տրանսպորտայաին միջոցի խափանման պատճառով ճանապարհահատվածը միակողմանի փակ է։
Սեպտեմբերի 1-ի ցերեկը, 2-6-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ:
Սակայն մինչ օրս այդպես էլ չի տվում իրավական գնահատական նախկինում կատարված անօրինություններին: Մինչ օրս այդպես էլ անդրադարձ չի կատարվում նախկինում կայացված անօրեն դատավճիռներին:
Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու տիկին Աննա Հակոբյանն այցելել են Գեղարքունիքի մարզի սահմանամերձ Վահան գյուղի միջնակարգ դպրոց:
Ես ճառեր ասել չեմ կարող, խոսելն էլ գուցե լավ չի ստացվում, բայց երբ գործիքով եմ, կրկնակի, եռակի ինքնավստահ եմ զգում ինձ։ Թառի, մտքիս եւ գործողություններիս սիներգիան հստակ է։
«Սանիթեք» ընկերությունն արդեն չորրորդ օրն է՝ առանց պատճառների մասին Երևանի քաղաքապետարանին գրավոր ծանուցելու, հրաժարվում է կատարել աղբահանության իր պարտականությունը Երևանի ամբողջ տարածքում:
Երևան-Բաթումի ուղևորափոխադրումներ իրականացնող միկրոավտոբուսի վթարի հետևանքով Երևան է տեղափոխվել 3 վիրավոր։

Конфликт на израильско-ливанской границе обострился: ракеты, пущенные из Ливана, поразили военные цели на севере Израиля. В ответ Израиль обстрелял "источники огня" на юге Ливана.
По случаю Дня знаний и образования премьер-министр Никол Пашинян и г-жа Анна Акопян посетили среднюю школу приграничного села Ваан Гегаркуникской области.
По словам министра финансов Андерссон, с 2022 года в Швеции может возрасти налоговая нагрузка на банки. Полученные средства, как ожидается, пойдут на финансирование оборонной сферы.
Премьер-министр Никол Пашинян в Цахкадзоре встретился с экспортерами и бизнесменами. Во встрече также приняли участие вице-премьер Мгер Григорян, министр экономики Тигран Хачатрян и заместитель председателя комитета государственных доходов Артур Ману
Премьер-министр поздравил школьников с достижениями в учебе как в Армении, так и на международных олимпиадах, и отметил: