ԱԺ նախկին պատգամավոր Մելիք Մանուկյանը տուժող է ճանաչվել սպանության փորձի առթիվ հարուցված քրեական գործով
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Մելիք Մանուկյանը տուժող է ճանաչվել Երևան-Սևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած պայթյունի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում: Այս մասին «Հետք»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ավելի վաղ քննչական կոմիտեն հայտնել էր պայթունի ժամանակ վնասված 2 մեքենաներում գտնվող 4 անձանց տուժող ճանաչվելու մասին: Այժմ գործով տուժողների թիվը, փաստորեն, դարձել է 5:
Նշենք, որ պայթյունը տեղի է ունեցել օգոստոսի 2-ին` Մելիք Մանուկյանին պատկանող ապակե տարաների գործարանի մոտ: Միջադեպի հետևանքով վնասվել է կամուրջի եթևեկելի հատվածը, երկու ավտոմեքենա՝ Nissan մակինիշի 35 MD 686 համարանիշի և Range Rover մակնիշի 555 LL 05 համարանիշի, որը պատկանում է Մելիք Մանուկյանին:
Պայթյունի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով սպանության փորձի և պայթուցիկ նյութեր պահելու քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով: Մելիք Մանուկյանը պայթյունի ժամանակ մեքենայում չի եղել, գտնվել է իրեն պատկանող ապակե տարաների գործարանում: Ըստ նախնական տվյալների` սպանության փորձը եղել է նրա դեմ:

Бывший депутат НС Мелик Манукян признан потерпевшим по уголовному делу о попытке убийства
Бывший депутат Национального Собрания Мелик Манукян признан потерпевшим по уголовному делу о взрыве на автотрассе Ереван-Севан. Об этом Hetq.am сообщили в департаменте информации и по связям с общественностью Следственного комитета.
Ранее СК сообщил о признании потерпевшими четырех лиц, которые находились в двух поврежденных вследствие взрыва автомобилях. На данный момент потерпевшими по уголовному делу признаны пятеро граждан.
Взрыв произошел 2 августа рядом с принадлежащим Мелику Манукяну заводом по производству стеклянной тары. В результате взрыва пострадала проезжая часть моста и два автомобиля – “Nissan” с номерным знаком 35 MD 686 и принадлежащий Мелику Манукяну “Range Rover” с номерным знаком 555 LL 05.
По факту взрыва возбуждено уголовное дело по статьям о попытке убийства опасным для жизни многих лиц способом и о хранении взрывчатых веществ.
Во время взрыва Мелика Манукяна в машине не было. Он наодился на территории своего завода. По предварительным данным, была совершена попытка покушения на бывшего депутата парламента.