Կառավարությունը 454 միլիոն դրամ հատկացրեց սուբվենցիոն ծրագրերի իրականացման համար
Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Կոտայքի, Շիրակի, Տավուշի, Լոռու և Վայոց ձորի 12 համայնքներում սուբվենցիոն ծրագրերի իրականացման համար Կառավարությունը 454 միլիոն դրամ հատկացրեց։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը հայտնել է, որ ներկայացվել է 518 ծրագրային հայտ, որից հավանության է արժանացել 483-ը: Այժմ ընթանում է հավանության արժանացած ծրագրերի մրցութային գործընթաց, կամ արդեն իսկ իրականացվում են շինարարական աշխատանքներ։ Ծրագրային հայտերը հիմնականում ուղղված են համայնքներում կապիտալ ներդրումներին` փողոցների, այգիների, պուրակների, խաղահրապարակների բարեկարգմանը, համայնքային շենքերի, մշակութային տների, մանկապարտեզների, հանդիսությունների սրահների կառուցմանն ու նորոգմանը, խմելու, կոյուղու, ոռոգման ջրագծերի կառուցմանն ու նորոգմանը, գիշերային լուսավորության անցկացմանը, գազիֆիկացմանը:
Հավելենք, որ գործադիրը մարզերի սուբվենցիոն ծրագրերի իրականացման համար հոկտեմբերի 17-ին հատկացրել էր 403 միլիոն դրամ, հոկտեմբերի 24-ին՝ 1 միլիարդ 150 միլիոն դրամ, իսկ հոկտեմբերի 31-ին՝ 489 միլիոն դրամ։

454 млн драмов – на реализацию субвенционных программ
454 млн драмов будет выделено на реализацию субвенционных программ в 12 общинах Арарата, Армавира, Гегаркуника, Котайка, Ширака, Тавуша, Лори и Вайоц дзора. Такое решение было принято на сегодняшнем заседании правительства.
По сообщению Министерства территориального управления и инфраструтур, подано 518 заявок, из которых одобрены 483. Заявки предусматривают капитальные вложения с целью благоустройства в общинах улиц, садов, скверов, игровых площадок, строительство и ремонт зданий, домов культуры, детских садов, залов торжеств, систем питьевой и оросительной воды, проведение ночного освещения, газификации.
Отметим, что на реализацию субвенционных программ в областях правительство 17 октября выделило 403 млн драмов, 24 октября - 1 млрд 150 млн драмов и 31 октября - 489 млн драмов.