Կորոնավիրուսային հիվանդության հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 921-ի
Ապրիլի 9-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ՝ Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը կազմում է 921: Այս մասին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը:
Նախորդ օրվա համեմատ դեպքերի թիվն ավելացել է 40-ով։ Ինչպես կառավարության նիստում պարզաբանել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, այս 40-ի մեջ 12-ը հայտնաբերված անճշտություն է, որը տեղ չի գտել նախորդ օրերի վիճակագրության մեջ, իսկ 28-ը՝ նոր դեպք, ուստի այսօր հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվն աճել է 40-ով:
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 8-ին հայտարարվել էր 28 նոր դեպքի մասին, որի արդյունքում հաստատված ընդհանուր դեպքերի թիվը կազմել էր 881։

921 подтвержденный случай коронавирусного заболевания
По положению на 11:00 9-го апреля число зарегистрированных в Армении случаев коронавирусного заболевания составило 921. Об этом сообщает Национальный центр контроля и профилактики заболеваний Минздрава РА.
По сравнению с предыдущим днем количество заболевших увеличилось на 40. Как сообщил на сегодняшнем заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян, указанные 40 случаев включают 12 выявленных неточностей, которые не были учтены в статистике предыдущих дней, 28 - новые случаи. Таким образом, общее число подтвержденных случаев коронавируса выросло на 40.
Напомним, что 8 апреля было объявлено о 28 новых случаях коронавирусного заболевания, в результате чего общее число подтвержденных случаев составило 881.