Ադրբեջանական զինված ուժերն անցել են օդային հարձակման
Ադրբեջանական զինված ուժերն այժմ անցել են օդային հարձակման՝ մեծ քանակությամբ և լայնորեն կիրառելով ԱԹՍ-ներ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Հակառակորդն ամեն կերպ փորձում է առավելություն ապահովել հումանիտար հրադադարից առաջ, բայց ապարդյուն»,-ասում է նա։
Նշենք, որ մինչ այդ Ադրբեջանը հրթիռակոծել է Ստեփանակերտը, կիրառել է հարվածային ԱԹՍ Երիցվանք գյուղական համայնքի, նաև Հայաստանի Սյունիքի մարզի, Կապանի շրջանի Արծվանիկ բնակավայրի ուղղությամբ։ Տուժածներ չկան։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ հոկտեմբերի 10-ից, ժամը 12:00-ից պետք է սկսի հումանիտար հրադադար։ Մոտ 10 ժամ տևած բանակցությունից հետո Ռուսաստանի ԱԳՆ Սերգեյ Լավրովը հայտարարություն արեց, որտեղ նշվում էր, որ հոկտեմբերի 10-ից, ժամը 12:00-ից սահմանվում է հումանիտար հրադադար մարդասիրական նպատակներով՝ ռազմագերիների, զոհվածների և այլ անձանց մարմինների փոխանակման համար։

Азербайджанские вооруженные силы начали воздушную атаку
Азербайджанские вооруженные силы начали воздушную атаку с широким применением большого количества беспилотных летательных аппаратов. Об этом сообщает пресс-секретарь Минобороны Шушан Степанян.
“Противник всячески пытается обеспечить преимущество до гуманитарного прекращения огня, но тщетно”,- пишет Ш.Степанян.
Отметим, что до этого Азербайджан нанес ракетные удары по Степанакерту, применил ударные БПЛА в направлении сельской общины Ерицванк, а также Сюникской области, населенного пункта Арцваник Капанского района Армении. Пострадавших нет.
Напомним, что с 12.00 10 октября должно установиться гуманитарное прекращение огня. После почти 10-часовых переговоров министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что с 12.00 10 октября устанавливается гуманитарное прекращение огня с целью обмена военнопленными и телами погибших и других лиц.