ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը վնասվածքներ է ստացել ձեռքի, գլխի, դեմքի շրջանում. դեռ վիրահատվելու է
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մի քանի վիրահատության է ենթարկվել, առնվազն մեկ վիրահատություն սպասվում է: Ընդհանուր առողջական վիճակը բժիշկները դրական են գնահատում:
Խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահի օգնական Վահան Կոստանյանը՝ խոսելով Արարատ Միրզոյանի առողջական վիճակի մասին: Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից հայտնի փաստաթուղթը ստորագրելուց հետո մի խումբ քաղաքացիներ ներխուժել էին կառավարական շենքեր, ապա ծեծի ենթարկել Արարատ Միրզոյանին:
«Կյանքին վտանգ չի սպառնում, բաց վնասվածքները բավականին ծանր են եղել: Վնասվածքներ է ստացել դեմքի, գլխի և ձեռքի հատվածում»,- ասաց Կոստանյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ Շտապօգնության աշխատակիցների մոտենալը խոչընդոտվել է, սակայն ԱԺ նախագահին կարողացել են հասցնել հիվանդանոց, որտեղ էլ բուժօգնություն է ցուցաբերվել: Կոստանյանը հույս հայտնեց, որ առաջիկայում ԱԺ նախագահն իր տեսակետը կհայտնի վերջին իրադարձությունների վերաբերյալ:
«Բայց մի բան վստահաբար կարող եմ ասել՝ պարոն Միրզոյանը մեծ վստահութուն ունի, որ Հայաստանին կայունություն է անհրաժեշտ»,- ասաց Կոստանյանը:

Спикер НС получил травмы руки, головы, лица. Ему предстоит еще одна операция
Председатель Национального Собрания Арарат Мирзоян перенес несколько операций, но ему предстоит как минимум еще одна операция. В целом состояние здоровья спикера врачи оценивают положительно.
Об этом сообщил журналистам в парламенте помощника спикера Ваан Костанян.
Напомним, что после подписания Николом Пашиняном известного заявления группа граждан ворвалась в здание правительства, после чего избила Арарата Мирзояна.
“Его жизни опасность не угрожает, но травмы достаточно тяжелые. Травмированы голова, лицо, руки”,- сказал Костанян.
По словам помощника председателя НС, врачам скорой помощи не давали приблизиться к Арарату Мирзояну, тем не менее, его удалось доставить в больницу, где и была оказана медицинская помощь.
Костанян выразил надежду, что в ближайшее время председатель НС выскажет свою точку зрения по поводу последних событий.
“Но одно могу сказать точно: г-н Мирзоян уверен в том, что Армении необходима стабильность”,- добавил Ваан Костанян.