ԱՀ քաղաքացիների վիրավորներ և տուժածներ չկան. ԱՀ ԱԱԾ
Այսօր Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից տեղեկություններ են ստացվել այն մասին, որ վաղ առավոտյան Ստեփանակերտ-Բերձոր միջպետական ճանապարհին, Շուշի քաղաքի անցակետի մոտ, ադրբեջանցի զինծառայողների սադրիչ գործողություններին ի պատասխան անհայտ անձը պայթուցիկ սարք է նետել անցակետի հատվածում, որից հետո Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհը երկկողմանի փակվել է։
ԱԱԾ-ն տեղեկացնում է, որ Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինները ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ մեկտեղ դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով իրականացնում են համապատասխան օպերատիվ-հետախուզական և քրեադատավարական միջոցառումներ:
Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհն այժմ երկկողմանի բաց է, դեպքի արդյունքում ԱՀ քաղաքացիների շրջանում վիրավորներ և տուժածներ չկան։
ԱԱԾ-ն կոչ է անում խուճապի մեջ չընկնել ու պահպանել հանգստություն, զերծ մնալ խուճապ առաջացնող լուրեր տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին։
Հ.Գ. Times.am- ի ֆեյսբուք էջում տեղադրվել է մի տեսանյութ, որտեղ երեւում է՝ ինչպես է մի քաղաքացի դուրս գալիս մեքենայից եւ նռնակ նետում ադրբեջանցի զինվորականների վրա, որից հետո ռուս խաղաղապահները նրան ձերբակալում են։ Սոցցանցերում շրջանառվում է տեղեկություն, որ ձերբակալվածը Շուշիի մերձակայքում ադրբեջանցիների կողմից սպանված Մարտիկ Երեմյանի եղբայրն է, տեղեկությունը դեռեւս հաստատված չէ։

A man threw an explosive device at an Azerbaijani military checkpoint near Shushi earlier today, this according to the Artsakh National Security Service (NSS).
The Stepanakert-Shushi-Berdzor road was temporarily closed to allow Artsakh police and Russian peacekeepers to investigate.
The NSS reports that no one was wounded in the incident. Baku claims that three of its soldiers were wounded.
Preliminary reports say the man threw the device in response to “provocative actions” by Azerbaijani soldiers.
Artsakh Human Rights Defender Gegham Stepanyan issued a statement that Russian peacekeepers have detained the man in question and that they will hand him over to Artsakh law enforcement.
Times.am posted the following video on the incident. Unconfirmed social media posts say the man is the brother of one the men killed on November 8 when Azerbaijani soldiers opened fire on a group of workers repairing water pipes near Shushi.