Անցեալ ինը ամառները յաջորդաբար, Արցախի առասպելական -սակայն դժբախտաբար տակաւին ոչ ամբողջովին վերականգնած -Շուշի քաղաքին մէջ, տեղի կ'ունենայ երեխաների «Արամ Մանուկեան Ճամբարը»։
նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի առաքելության ղեկավար Թոմաս Հալիերին։
Աշխատանքային այցելությամբ Բրյուսել ժամանած ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Պիեռ Անդրիոյի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Ժամը 16:00-ին դատավոր Աշոտ Մանուկյանը հրապարակեց վճիռը՝ Վահե Ղուկասյանին մեղավոր ճանաչելով առաջադրված երեք հոդվածներով՝ որպես պատիժ նշանակելով ազատազրկում 17տարի ժամկետով:
Օձունի Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցու շինարարական աշխատանքները, նախատեսվածին հակառակ, սահմանված ժամկետում ամբողջական ավարտին չեն հասցվի: Պատճառը, ինչպես տեղեկացրեց շինարարական աշխատանքներն իրականացնող «Լեւգուկ» ՓԲԸ-ի տնօրեն Լեւիկ Ղուկասյանը,...
Պատասխանելով էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման վերաբերյալ լրագրողների հարցին` կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ օգոստոսի 11-ից հանրապետությունում էլեկտրաէներգիայի թանկացումը զգալու են խոշոր սպառողները, մնացած բաժանորդների համար պետությունը...
Ի սկզբանե պարզ էր, որ Հ. Աբրահամյանը ոչ մի բան էլ չի կարող փոխել, ոչ մի բան էլ չի լինելու, ինչ-որ կա՝ այդպես էլ մնալու է:
Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը կարծում է, որ հուլիսի 19-ին Թբիլիսիի հայկական Սուրբ Էջմիածին եկեղեցու տարածքում տեղի ունեցած միջադեպը, այնուհետև նաև հարձակումը կազմակերպված է եղել: «Միանշանակ կազմակերպված է եղել սա և երեկոյան...
Արմավիրի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ղեկավար Սարգիս Մովսիսյանը «Հետքին» հայտնեց, որ շտապում է «Էրեբունի» հիվանդանոց:
Տիգրանակերտում արդեն արձանագրվել է առաջին ու ամենակարևոր հայտնագործությունը, որը նորաբաց երկրորդ եկեղեցու արևելյան խորանի տակ պեղվող վաղքրիստոնեական դամբարանն է:
Կոտայքի մարզի Նոր Գյուղ համայնքում այս տարվա հերթական աճուրդը դարձյալ չկայացավ հայտեր չլինելու պատճառով:
Սերժ Սարգսյանն այսօր ստորագրել է Ազգային ժողովի ընդունած «Հասարակության և պետության կարիքների համար սեփականության օտարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին եւ այլ օրենքներ:
Գորիսի նորընտիր քաղաքապետ Վաչագան Ադունցը երեկ ստանձնեց իր լիազորությունները:
Երեկ Լիոնում բացվել է ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը, որին ներկա են գտնվել ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, Լիոնի քաղաքապետ Ժերար Կոլոմբը, Շառլ Ազնավուրը, Ֆրանսիայի խորհրդարանականներ, քաղաքական, հասարակական և մշակութային այլ գործիչներ:
PayPal հաշվին եղած գումարն արդեն կարելի է կանխիկացնել Հայաստանում՝ Idram ծառայության միջոցով:
Գլխավոր դատախազության անգործության հետևանքով խախտվել է զոհված ազատամարտիկի այրու իրավական պաշտպանության իրավունքը:

For the past nine consecutive years, the “Aram Manoukian Summer Camp” has been welcoming the Children of Artsakh, in the mythical city of Shoushi, in Artsakh.
On July 22, Artsakh Minister of Foreign Affairs Karen Mirzoyan received Thomas Hallier, Head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Mission in Artsakh.
The government claims that thousands of people were illegally wiretapped, including Erdogan, cabinet members, and the head of Turkey’s National Intelligence Organization, Hakan Fidan.
During the meeting discussions on the peaceful resolution of the Nagorno-Karabakh-Azerbaijani conflict continued.
The Shirak Provincial Court today sentenced Vahe Ghoukasyan, nephew of former Gyumri mayor Vardan Ghoukasyan, to 17 years imprisonment for murder and illegal weapons possession.
Archbishop Vazgen Mirzakhanyan, Primate of the Armenian Apostolic Church in Georgia, told Hetq that he has no doubt that yesterday’s assault by a mob of fifty on the clergy and staff at the Tbilisi Holy Etchmiadzin Church was organized and premeditated.
Armavir mayor Rouben Khlghatyan was rushed by helicopter to a Yerevan hospital after the car he was in detonated a mine near the village of Vaghazin in the Kashatagh district of Artsakh.
One day, I walked into the Armenian Youth Federation (AYF)central office in Glendale and found four copies of a red bookentitled The Right to Struggle by Monte Melkonian. I was curious as to who had left these books and asked everyone in our office. No one knew. Regardless, I was thankful.
Yet another land sale auction this year in the village of Nor Gyugh in Kotayk Province was cancelled due to lack of bids.
Adounts told Hetq that his top priority as mayor would be to improve garbage collection, the problem of stray dogs and street lighting.
Charles Aznavour was one of the dignitaries on hand at yesterday’s official opening of an Armenian consulate in Lyon, France.