2020 թվականի պետական բյուջեի նախագծին կողմ քվեարկեց միայն «Իմ քայլը»
Նախագծին կողմ քվեարկեց միայն քաղաքական մեծամասնությունը` «Իմ քայլը» խմբակցությունը: Ընդդիմադիր երկու խմբակցություններն էլ դեմ քվեարկեցին: Նախագիծն ընդունվեց 77 կողմ, 37 դեմ ձայներով:
Տեղեկացնենք, որ դահլիճում գտնվող պատգամավորներից կողմ էին քվեարկել 69-ը: ԱԺ խոսնակ Արարատ Միրզոյանը ընթերցեց նաև գործուղման մեջ գտնվող, սակայն իրենց կողմ քվեարկության մասին նախապես հայտնած պատգամավորների անունները` Գայանե Աբրահամյան, Ռուբեն Ռուբինյան, Մարիա Կարապետյան, Արման Եղոյան, Աննա Կարապետյան, Հովհանես Հովհաննիսյան, Մխիթար Հայրապետյան, Վլադիմիր Վարդանյան
«Հարգելի Կառավարություն, շնորհավորում ենք»,- ասաց Արարատ Միրզոյանը` դիմելով դահլիճում գտնվող վարչապետին ու Կառավարության մյուս անդամներին:
Ինչից հետո հնչեցին ծափահարություններ:
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականի պետական բյուջեով ակնկալվում է ապահովել 4,9 տոկոս տնտեսական աճ: Ընդդիմադիրների պնդմամբ` այս բյուջեի նախագիծը հեղափոխական չէ:

За проект госбюджета 2020 года проголосовала только фракция “Мой шаг”
Парламент сегодня принял проект госбюджета 2020 года. За основной финансовый документ страны проголосовала только фракция “Мой шаг”. Оппозиционные фракции “Процветающая Армения” и “Просвещенная Армения” проголосовали против.
Отметим, что из присутствовавших в зале депутатов за проект госбюджета проголосовали 69 человек. Спикер Национального Собрания Арарат Мирзоян зачитал также имена находящихся в командировке депутатов, которые заранее сообщили о поддержке ими документа: Гаяне Абрамян, Рубен Рубинян, Мария Карапетян, Арман Егоян, Анна Карапетян, Ованнес Ованнисян, Мхитар Айрапетян, Владимир Варданян.
Напомним, что госбюджетом 2020 г. предусмотрено обеспечить экономический рост на 4,9%. Оппозиционные депутаты не считают этот бюджет революционным.