Հայկական կողմն ունի 1 զոհված և 13 գերեվարված զինծառայող, 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է. ՊՆ
Պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ նոյեմբերի 17-ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում, որտեղ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա նախորդ օրը լայնածավալ հարձակում էին գործել Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, հարաբերականորեն կայուն է, կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում պահպանվում է։
«Նոյեմբերի 16-ի մարտական գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի մինչև 70 զոհված և վիրավոր զինծառայող, ինչպես նաև զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ, մասնավորապես՝ 4 БТР զրահափոխադրիչ, 1 Sandcat զրահամեքենա, 5 ավտոմոբիլային միջոց (Камаз, Урал, УАЗ)։
Հայկական կողմն ունի 1 զոհված և 13 գերեվարված զինծառայող։ Եվս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում և նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։ Զինծառայողների հայտնաբերման ուղղությամբ ընթանում են ինտենսիվ աշխատանքներ։ Հակառակորդի վերահսկողության տակ է անցել երկու մարտական հենակետ։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ընթանում են բանակցություններ՝ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման և գերեվարված հայ զինծառայողների վերադարձի շուրջ։
Նոր տեղեկությունների դեպքում Պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա հաղորդագրությամբ»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

У армянской стороны один погибший и 13 вятых в плен военнослужащих. Связь с 24 военнослужащими потеряна – МО
На восточном участке границы Республики Армения, где накануне подразделения вооруженных сил Азербайджана совершили широкомасштабное нападение на армянские позиции, по состоянию на 10։00 17 ноября 2021 г. относительно спокойно, договоренность о прекращении огня в основном соблюдается, сообщает Министерство обороны РА.
“В результате боевых действий 16 ноября потери противника составляют до 70 убитых и раненых военнослужащих, а также значительное число военной техники, в частности 4 БТР, 1 бронемашина Sandcat, 5 автомобилей (КАМАЗ, “Урал”, УАЗ).
У армянской стороны один погибший и 13 взятых в плен военнослужащих. Связь еще с 24 военнослужащими была потеряна в ходе боевых действий, их судьба на данный момент неизвестна. Ведутся интенсивные работы по обнаружению военнослужащих. Под контроль противника перешли два боевых опорных пункта.
При посредничестве российской стороны идут переговоры по урегулированию создавшейся ситуации и возвращению взятых в плен армянских военнослужащих”,- говорится в сообщении МО РА.