Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հաղորդում են Արկադի Ղուկասյանի, Բակո Սահակյանի ու Դավիթ Իշխանյանի ձերբակալության մասին
Արցախի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը (1997-2007թթ․), երրորդ նախագահ Բակո Սահակյանն (2007-2020թթ․) ու Արցախի ԱԺ վերջին նախագահ Դավիթ Իշխանյանը ձերբակալվել և տեղափոխվել են Բաքու։ Այս մասին հայտնել են ադրբեջանական ԶԼՄ-ներն ու տելեգրամ-ալիքները՝ հղում անելով կառավարական իրենց աղբյուրներին։
Այս ձերբակալությունների մասին ադրբեջանական պետական մարմինները դեռևս ոչինչ չեն հայտարարել։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ ադրբեջանական կողմը կալանավորել էր ՊԲ նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանին, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանին, ՊԲ հրամանատարի նախկին տեղակալ Դավիթ Մանուկյանին և նախկին արտգործնախարար Դավիթ Բաբայանին։
Արցախի Հանրապետության չորրորդ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի և վերջին՝ հինգերորդ նախագահ Սամվել Շահրամանյանի մասին դեռևս տեղեկություններ չկան։

Азербайджанские СМИ сообщили о задержании Аркадия Гукасяна, Бако Саакяна и Давида Ишханяна
Второй президент Республики Арцах Аркадий Гукасян (1997-2007 гг․), третий президент Бако Саакян (2007-2020 гг․) и последний председатель Национального Собрания Арцаха Давид Ишханян задержаны и доставлены в Баку. Об этом сообщают азербайджанские СМИ и Telegram-каналы со ссылкой на свои правительственные источники.
Государственные органы Азербайджана об этих задержаниях пока ничего не сообщают. Напомним, что ранее азербайджанская сторона арестовала бывшего командующего Армией обороны Левона Мнацаканяна, бывшего госминистра Арцаха Рубена Варданяна, бывшего заместителя командующего АО Давида Манукяна и бывшего министра иностранных дел Давида Бабаяна.
О четвертом президенте Республики Арцах Араик Арутюняне и последнем, пятом президенте Самвеле Шахраманяне никаких сведений пока нет.