Ադրբեջանը ձերբակալել է Արցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանին
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների հաղորդմամբ՝ ձերբակալվել և Բաքու է տեղափոխվել Արցախի Հանրապետության չորրորդ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը (2020-2023 թթ․)։
Հիշեցնենք՝ այսօր հայտնի դարձավ, որ Արցախի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը (1997-2007թթ․), երրորդ նախագահ Բակո Սահակյանն (2007-2020թթ․) ու Արցախի ԱԺ վերջին նախագահ Դավիթ Իշխանյանը նույնպես ձերբակալվել և տեղափոխվել են Բաքու։
Ավելի վաղ ադրբեջանական կողմը կալանավորել էր ՊԲ նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանին, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանին, ՊԲ հրամանատարի նախկին տեղակալ Դավիթ Մանուկյանին և նախկին արտգործնախարար Դավիթ Բաբայանին։
Արցախի Հանրապետության վերջին՝ հինգերորդ նախագահ Սամվել Շահրամանյանի մասին դեռևս տեղեկություններ չկան։

Азербайджан задержал бывшего президента Арцаха Араика Арутюняна
По сообщению азербайджанских СМИ задержан и доставлен в Баку четвертый президент Республики Арцах Араик Арутюнян (2020-2023 гг.).
Сегодня стало известно также о том, что были задержаны и доставлены в Баку второй президент Республики Арцах Аркадий Гукасян (1997-2007 гг.), третий президент Бако Саакян (2007-2020 гг․) и последний председатель Национального Собрания Арцаха Давид Ишханян.
Ранее азербайджанская сторона арестовала бывшего командующего Армией обороны Левона Мнацаканяна, бывшего госминистра Рубена Варданяна, бывшего заместителя командующего АО Давида Манукяна и бывшего министра иностранных дел Давида Бабаяна.