«Սիբիրը» ՀՀ քաղաքացիներին Մոսկվայից կտեղափոխի Երեւան
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը քիչ առաջ հայտնեց, որ վաղը կազմակերպվելու է ՀՀ քաղաքացիներին Մոսկվայից Երեւան տեղափոխող 4-րդ հատուկ չվերթը: Այն իրականացնելու է ռուսական «Սիբիր» («S7») ավիաընկերությունը: Հիշեցնենք, որ ապրիլի 6-ին, 7-ին ու 12-ին ռուսական «Red Wings»-ն էր մեր հայրենակիցներին տեղափոխել Երեւան, իսկ ապրիլի 19-ին ու 20-ին նույնպես ռուսական «Ազիմուտը» Կրասնոդարից ու Դոնի Ռոստովից էր տարհանել հայաստանցիներին:
Մեր դեսպանությունը հայտնել է, որ չվերթը կայանալու է տեղական ժամանակով 15:00-ին: Դիվանագիտական կառույցը արդեն իսկ ցուցակագրված քաղաքացիներին (1-200 համարի ներքո նշված) հաշվառում անցնելու նպատակով խնդրել է «Դոմոդեդովո» օդանավակայան ժամանել սկսած ժամը 11։00-ից:
«Չվերթի կազմակերպման եւ քաղաքացիների հաշվառման ընթացքին հետեւելու նպատակով օդանավակայանում գտնվելու են դեսպանության ներքո ՀՀ ոստիկանության ներկայացուցիչ էդգար Արեւշատյանը, ԱԻՆ ներկայացուցիչ Արտակ Ղազարյանն ու դեսպանության արարողակարգի բաժնի ղեկավար Էդգար Խաչատրյանը»,- հայտարարել է դեսպանությունը՝ հիշեցնելով, որ Հայաստան վերադարձող քաղաքացիները կենթարկվեն 14-օրյա պարտադիր կարանտինային ռեժիմի։
Նշենք, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանի կայքում արդեն նշում կա այն մասին, որ վայրէջքը Երեւանում նախատեսվում է տեղական ժամանակով 18:50-ին:

“Сибирь” доставит граждан РА из Москвы в Ереван
Сегодня будет организован четвертый спецрейс по доставке граждан РА из Москвы в Ереван. Полет выполнит российская авиакомпания “Сибирь” (“S7”). Об этом немногим ранее сообщило посольство Армении в России.
Напомним, что 6-го, 7-го и 12-го апреля наших соотечественников доставила в Ереван российская авиакомпания “Red Wings”, а 19-го и 20-го апреля находившиеся в Краснодаре и Ростове-на-Дону граждане РА прилетели рейсом другой российской авиакомпании – “Азимут”.
По сообщению поольства Армении в РФ, предстоящий рейс из Москвы состоится в 15.00 по местному времени. Посольство просит включенных в список граждан, записанных под номерами 1-200, начать прибывать в аэропорт “Домодедово” с 11։00.
“С целью организации рейса и контролирования процесса учета граждан в аэропорту под патронажем посольства будут находиться представитель Полиции РА Эдгар Аревшатян, представитель МЧС Артак Казарян и руководитель отдела протокола посольства Эдгар Хачатрян”,-  сообщило диппредставительство, напомнив о том, что по возвращении в Армению все граждане будут помещены на 14-дневный карантин.
Отметим, что на сайте аэропорта “Звартноц” уже есть информация о том, что прилет в Ереван ожидается в 18:50 по местному времени.