Պայթյուն և փլուզում բնակելի շենքում (լուսանկարներ)
Օգոստոսի 26-ի առավոտյան պայթյունի հետեւանքով փլուզում է տեղի ունեցել Երեւանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Ռայնիսի փողոցում գտնվող 4 հարկանի շենքում:
Նախնական վարկածով պայթյունի պատճառ է դարձել բնական գազի արտահոսքը։ Մասնակի փլուզվել է նույն շքամուտքում գտնվող 12 բնակարան։
ԱԻՆ փրկարարական ծառայությունը որոնողափրկարարական աշխատանքներ է իրականացնում։ Իրենց ուժերով կամ փրկարարների օգնությամբ շենքի փլուզված հատվածից դուրս է եկել մոտ 20 մարդ:
Փլատակների տակից տարբեր մարմնական վնասվածքներով դուրս բերված երկու քաղաքացիներ տեղափոխվել են Երևանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց: Կա մեկ զոհ։
Երևանի քաղապետարանից հայտնում են, որ պայթյունից տուժած բնակիչները կապահովվեն ժամանակավոր կացարաններով:

Взрыв и обрушение жилого дома в Ереване (фото)
Утром 26-го августа в 4-этажном жилом доме на улице Райниса в ереванском административном округе Канакер-Зейтун прогремел взрыв, вследствие которого часть здания обрушилась.
По предварительной версии, причиной взрыва стала утечка природного газа. Частично обрушены 12 квартир.
Спасательная служба МЧС проводит спасательные и розыскные работы. Самостоятельно или с помощью спасателей из-под завалов выбрались около 20 человек.
Двое граждан получили телесные повреждения различной степени тяжести и были госпитализированы в 1-ю университетскую больницу Еревана.
Один человек погиб.
Мэрия Еревана сообщила, что пострадавшие в результате взрыва жильцы дома будут обеспечены временным жильем.