Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել եպիսկոպոս Աջապահյանը վերադարձել է ցուցարարների մոտ: Նա հորդորեց ցուցարարներին գնալ տուն՝ ասելով՝ բավ է այսօր, կա 14 վիրավոր, 13 ձերբակալված: Սրբազանը նշեց, որ հենց հիմա մտնում է գլխավոր դատախազի մոտ, որպեսզի կխնդրի...
Գյումրիում Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր հյուպատոսարանի մոտ ցուցարարների և ոստիկանների միջև բախման հետևանքով վիրավորվել է 12 հոգի:
Գյումրեցի ցուցարաները Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսարանի մոտակայքում են: Ոստիկանների և նրանց միջև բախում է սկսվել:
Ի պատասխան` Գևորգ Կոստանյանը ստիպված եղավ երրորդ անգամ հանդիպել հանրահավաքի մասնակիցներին` հայտարարելով, որ քաղաքացիների ներկայացրած պահանջով դիմելու է Ռուսաստանի գլխավոր դատախազին:
ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը, ի պատասխան դատախազության դիմաց հավաքված գյումրեցիների` դատախազության շենքից դուրս գալու կոչերին, երկրորդ անգամ հանդիպեց քաղաքացիներին:
Երեկվա պայմանավորվածության համաձայն Գյումրու հանրահավաքի մասնակիցները նախատեսել էին, որ եթե պաշտոնական մամիններից չլիներ սպառիչ պատասխան, կրկին հավաքվելու են Հաղթանակի պողոտայում գտնվող Շիրակի մարզային դատախազության առաջ, որպսզի ստանա երեկվա...
Ուղիղ միացում Գյումրիի հանրահավաքից:
Ուսումնասիրելով բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց գույքի ու եկամուտների հայտարարագրերը` տպավորություն է ստեղծվում, որ նրանց գերակշիռ մասը տոկոսով գումար տվողներ են:
Այս պահին մի խումբ ակտիվիստներ փորձում են բողոքի ակցիա անցկացնել ՌԴ դեսպանատան առջև, սակայն ոստիկաններն արգելում են նրանց մոտենալ դեսպանատանը:
Սարուհան Թավլարի տան մի անկյունում աչք է զարնում ծնողների լուսանկարը. շեկ մազերով կնոջ կողքին կանգնած թխադեմ երիտասարդը հայի է նման:
Ավետիսյանների հուղարկավորությանը գրեթե ողջ Գյումրին է ներկա:
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպությունը հաղորդագրություն է տարածել` ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանի այսօր առավոտյան Գյումրիում կայացած ասուլիսի վերբերյալ:
Գյումրիում տեղի ունեցած սպանդի հետևանքով վնասվածքներ ստացած և վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող վեց ամսական Սերյոժա Ավետիսյանը Հայաստանի առաջատար ռեանիմատոլոգների, նյարդավիրաբույժների խիստ հսկողության ներքո է:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 15-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Սևանից դեպի Դիլիջանի թունել տանող ճանապարհահատվածում և Վարդենյաց լեռնանցքում (Մարտունու կողմից) տեղ-տեղ մերկասառույց է: Հանրապետության ողջ տարածքում առանց...
Գլխավոր դատախազի մամուլի ասուլիսը Գյումրիում
Հարևանների հետ զրույցը դժվարությամբ է ստացվում. ասում են` հոգնել են բոլորին նույն բանն ասելուց: Ավետիսյանների մասին միայն դրական են արտահայտվում, ասում են` խելոք, համեստ, շնորհքով մարդիկ էին:

Предводитель Ширакской епархии Армянской Апостольской церкви епископ Микаел Аджапагян вернулся к митингующим и призвал их разойтись по домам. Обратившись к собравшимся, епископ сказал: на сегодня достаточно – есть 14 раненых и 13 задержанных.
12 человек получили ранения в результате столкновения между участниками митинга и полицейскими, которое произошло недалеко от генконсульства РФ в Гюмри. Об этом Hetq.am сообщил начальник службы “Скорой помощи” Роберт Торосян.
Участники проходившего в Гюмри митинга находятся недалеко от генконсульства РФ.
Немногим ранее с собравшимися в Гюмри перед зданием областной прокуратуры встретился предводитель Ширакской епархии Армянской церкви епископ Микаел Аджапагян. Последний отметил, что для него приемлемо требование народа о передаче Пермякова...
Генпрокурор РА Геворк Костанян прислушался к призыву гюмрийцев и во второй вышел к собравшимся перед зданием прокуратуры Ширакской области.
В соответствии со вчерашней договоренностью участники митинга в Гюмри решили, что если официальные органы не дадут исчерпывающего ответа, они вновь соберутся перед зданием прокуратуры Ширакской области.
Прямое включение с митинга в Гюмри
От изучения деклараций об имуществе и доходах высокопоставленных лиц складывается впечатление, что подавляющая их часть выдает деньги под проценты. Получаемые в результате этого суммы порой превышают зарплату конкретного чиновника или взаимосвязанных...
В эти минуты группа активистов пытается провести акцию протеста перед посольством РФ в Ереване, однако полицейские запрещают им приблизиться к зданию посольства.
Сегодня весь Гюмри пришел проститься с семьей Аветисянов, зверски расстрелянной 12 января. Сегодня же состоялись похороны шести членов семьи.
Пограничники РФ нарушили ст.4 “Соглашения между Российской Федерацией и Республикой Армения по вопросам юрисдикции и взаимной правовой помощи по делам, связанным с нахождением российской военной базы на территории Республики Армения”, что и...
Шестимесячный Сережа, получивший повреждения вследствие расстрела семьи Аветисянов в Гюмри, в настоящее время находится в реанимационном отделении под бдительным контролем ведущих реаниматологов и нейрохирургов Армении.
Уже третий день в Гюмри, у ворот дома семьи Аветисянов, которая была расстреляна на рассвете 12 января, можно увидеть цветы, горящие свечи, мягкие игрушки…