Շուշիին մոտեցող ուղղություններում՝ Քարին տակում, Լիսագորում և այլ հատվածներում ևս եղել են մարտեր։
Օգնությունը կներառի օրթոպեդիայի և վերականգման բնագավառներում մասնագիտացված վիրաբույժների առաքելություն և բժշկական սարքավորումների և դեղերի տրամադրում։
Բայդենը հավաքել է ընտրիչների անհրաժեշտ 270 ձայները՝ Հանրապետական կուսակցության թեկնածու Դոնալդ Թրամփի նկատմամբ հաղթանակ տանելու համար։ Այսպիսով, Ջո Բայդենը, հավանաբար, կդառնա ԱՄՆ 46-րդ նախագահը։
«Եթե մի տեղ էլ բարդ է իրավիճակը ապա դա չի նշանակում, որ ոմանք աղմուկ պիտի բարձրացնեն, խոսեն բացասական բաներից»,-ասում է ՊՆ ներկայացուցիչը։
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության տվյալներով՝ նոյեմբերի 6-ին գրանցվել է կորոնավիրուսի 581 679 նոր դեպք։ Սա կորոնավիրուսի համավարակից ի վեր օրական կտրվածքով ամենաբարձր ցուցանիշն է։
Տուժածների մասին տվյալներ առայժմ չկան։
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն աշխատանքից ազատել է երկրի Կենտրոնական բանկի նախագահ Մուրատ Ույսալին։ Այդ մասին գրում է HaberTurk-ը՝ հղում անելով նախագահի հրամանագրին։ Պատճառը լիրայի փոխարժեքի կտրուկ անկումն է։
Դեմոկրատական կուսակցությունից նախագահի թեկնածուն նաև հայտարարել է, որ չի թույլ տա ձայների վերահաշվարկ, որը պահանջում է գործող նախագահ, Հանրապետական կուսակցության թեկնածու Դոնալդ Թրամփը։
Մարտունի քաղաքում իրականացնում են նաև մաքրման, ավերածությունների վերականգման աշխատանքներ։
Ղարաբաղն իր բնակիչների պատմական հայրենիքն է: Այդ մարդիկ այնտեղ էին հազարամյակներ ի վեր: Նրանք այնտեղ 301թ. քրիստոնեություն ընդունեցին:
Ձեր պատասխանատվության ներքո է, պրն նախագահ, անցյալի հանցագործությունների կրկնությունը կանխելը։
Նոյեմբերի 7-ի ցերեկը, 8-12-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Ընդհանուր առմամբ գրանցվել է կորոնավիրուսի 104249 դեպք, որոնցից 63258-ն` առողջացած։
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ:
Շուշին պարբերաբար ենթարկվել է հրթիռակոծության
Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Սեւակն աթոռին կանգնած միջանցքի լույսն էր փոխում, երբ կինը՝ Աիդան, լացակումած ներս էր մտել ու ասել, թե «ինչ չունեինք, հիմա ունենք»:

Armenian Defense Ministry Special Representative Arstrun Hovhannisyan reports that intense battles are taking place in the northeast, in the direction of Martuni.
Azerbaijan is hitting Stepanakert, the Artsakh capital, with Grad and Smerch missiles, this according to the Artsakh State Emergency Service.
Only international recognition, as in the case of Kosovo, will allow the Artsakh Republic to get out of this illegal situation, which deprives it of any international support, even humanitarian.
Martuni Mayor Edik Avanesyan today reported that despite recent Azerbaijani shelling, the town remains defiant and will rebuild.
Fighting continued all along the Artsakh frontline last night and earlier today, and intense battles were fought near the village of Karin Tak, just south of Shushi, this according to the Artsakh Defense Army (ADA).
The Azerbaijani military periodically shelled the Artsakh town of Shushi last night, this according to the Artsakh State Emergency Service.