Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է ադրբեջանական կողմի տարածած ապատեղեկատվությունը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր հաղորդագրություն է տարածել այն մասին, թե իբր Պաշտպանության բանակի զինծառայողները կրակ են բացել Թերթերի շրջանի Ղափանլը գյուղի ուղղությամբ: Արցախի պաշտպանության նախարարությունը ադրբեջանական կողմի հաղորդագրությունը հերքող հայտարարությամբ է հանդես եկել, որը ներկայացնում ենք ստորև.
«Ադրբեջանի պաշտոնական քարոզչությունը, շարունակելով հավատարիմ մնալ ստի և կեղծիքի վրա հիմնված իր քաղաքականությանը, այսօր հաղորդագրություն է տարածել, թե իբր ՊԲ զինծառայողները գնդացիրներից և դիպուկահար հրացաններից կրակ են բացել Թերթերի շրջանի Ղափանլը գյուղի ուղղությամբ:
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ վերոնշված հաղորդագրությունն ադրբեջանական կողմի հերթական ապատեղեկատվությունն է: Ավելին՝ պաշտպանության բանակի համար քաղաքացիական բնակչությունն ու օբյեկտները երբևէ թիրախ չեն հադիսացել ու չեն հանդիսանում:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են ձեռնարկել իրադրությունից բխող անհրաժեշտ գործողություններ»:

Минобороны Арцаха опровергает дезинформацию азербайджанской стороны
Сегодня Министерство обороны Азербайджана распространило сообщение о том, что военнослужащие Армии обороны якобы открыли огонь в направлении села Капанлы Тертерского района. Министерство обороны Арцаха выступило с заявлением, которым опровергло сообщение азербайджанской стороны.
“Официальная пропаганда Азербайджана, сохраняя приверженность политике, основанной на лжи и обмане, сегодня распространила сообщение о том, что военнослужащие Армии обороны якобы открыли огонь из пулеметов и снайперских винтовок в направлении села Капанлы Тертерского района.
Министерство обороны Республики Арцах заявляет, что вышеизложенное сообщение азербайджанской стороны – очередная дезинформация. Более того, для Армии обороны гражданское население и граждански е объекты никогда не являлись и не являются мишенями.
Подразделения АО продолжают соблюдать режим прекращения огня и в случае необходимости готовы предпринять вытекающие из ситуации необходимые действия”,- говорится в заявлении МО Арцаха.