Ստեփանակերտի մոտակայքում խոցվել է հակառակորդի երկու ԱԹՍ
Պաշտպանության բանակի (ՊԲ) հակաօդային պաշտպանության (ՀՕՊ) ստորաբաժանումները Ստեփանակերտից հյուսիս-արևմուտք ընկած հատվածում ժամը 19:30-ի սահմաններում խոցել են հակառակորդի երկու անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ): Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարության (ՊՆ) մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Լարվածությունն առաջնագծում պահպանվում է: Հրետանային և ականանետային փոխհրաձգություն է:
Հարավարևելյան ուղղությամբ դիտարկվել է հակառակորդի շարասյուն, որի ուղղությամբ վարվել է դիպուկ կրակ՝ ոչնչացնելով մեծ քանակի կենդանի ուժ և տեխնիկա։
ՊԲ զորատեսակները վստահաբար կատարում են իրենց մարտական առաջադրանքները, հակառակորդի մարտական ներուժի մաշումը շարունակվում է»,- հայտնել է ՊՆ խոսնակը։

В северо-западной части Степанакерта сбиты два БПЛА
Подразделения противовоздушной обороны Армии обороны около 19.30 сбили в северо-западной части Степанакерта два беспилотных летательных аппарата (БПЛА) противника. Об этом сообщает пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
“Напряженность на передовой сохраняется. Идет артиллерийская и минометная перестрелка. На южном направлении была замечена колонна противника, по которой был открыт точечный огонь. В результате противник потерял большое количество живой силы и техники.
Войска Армии обороны уверенно выполняют поставленную перед ними боевую задачу. Истощение боевого потенциала врага продолжается”,- сообщила пресс-секретарь МО.