Արցախի ԱԳՆ. «Ադրբեջանն ագրեսիվ գործողություններով նպատակ ունի ճնշման ու ահաբեկման միջոցով հասնել Արցախի հայաթափմանը»
Արցախի ԱԳՆ-ն հայտնում է, որ վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից կրկին փորձ է արվում արհեստականորեն լարել իրավիճակը տարածաշրջանում, ընդ որում դա տեղի է ունենում բարձր մակարդակի հանդիպումներին զուգահեռ:
Ադրբեջանն ագրեսիվ գործողություններով նպատակ ունի ճնշման ու ահաբեկման միջոցով հասնել Արցախի հայաթափմանը։ Այսպիսի քաղաքականությունը նաև հարված է Ռուսաստանին և ռուս խաղաղապահ առաքելությանը։
Արցախի արտաքին գործերի նախարարությունը Ադրբեջանի քաղաքականությունը որակում է որպես ահաբեչություն և ապակառուցողական դիրքորոշման դրսևորում։
ԱԳՆ-ն կրկին ընդգծում է, որ նման քայլերով Արցախին չեն վախեցնելու։
Արցախահայությունը հաստատակամ է ապրել իր պատմական հայրենիքում, պաշտպանել իր ինքնիշխանությունն ու արժանապատվությունը։

В последние дни азербайджанская сторона вновь предпринимает попытки искусственно обострить ситуацию в регионе, причем это происходит параллельно со встречами на высоком уровне.
Своими агрессивными действиями Азербайджан добивается исхода армян из Арцаха. Подобная политика является также ударом по России и российской миротворческой миссии.
Министерство иностранных дел Республики Арцах расценивает политику Азербайджана как терроризм и проявление деструктивизма.
Еще раз подчеркиваем, что подобными действиями Арцах не запугать. Армяне Арцаха полны решимости жить на своей исторической Родине, защищать свой суверенитет и достоинство.