Մեկնարկել է ԵՊՀ ռեկտորին անվստահություն հայտնելու հոգաբարձուների խորհրդի նիստը
Երևանի պետական համալսարանում մեկնարկել է հոգաբարձուների խորհրդի նիստը: Օրակարգում մի հարց է՝ անվստահություն հայտնել «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի կառավարիչ-ռեկտոր Արամ Սիմոնյանին:
Նիստի ընթացքում մի քաղաքացի մոտեցավ ամբիոնին և հայտնեց, որ ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը իրեն 30 միլիոն դրամ «գցել է», սակայն նիստը ղեկավարողները թույլ չտվեցին քաղաքացուն պարզաբանել, թե ինչ գումարի մասին է խոսքը՝ հայտնելով, որ համալսարանի խորհրդի անդամ չէ և իրավունք չունի ելույթ ունենալ:
Քվերակության դրվեց նաև նիստը տեսանկարահանելու և լրագրողներին նիստին մասնակցել թույլատրելու հարցը, որը ընդունվեց առանց առարկության:

Совет попечителей ЕГУ обсуждает вопрос выражения недоверия ректору Араму Симоняну
В Ереванском государственном университете проходит заседание Совета попечителей. На повестке стоит вопрос выражения недоверия ректору-управляющему фондом “Ереванский государственный университет” Араму Симоняну.
В ходе заседания на трибуну подошел мужчина, который сообщил, что ректор ЕГУ Арам Симонян “кинул” его на 30 миллионов драмов. Однако организаторы заседания не позволили ему объяснить, о каких деньгах идет речь, сославшись на то, что он не является членом Совета попечителей университета, следовательно, не имеет права выступать.
В ходе заседания на голосование был поставлен вопрос проведения видеосъемки и присутствия в зале журналистов, который не вызвал возражений.