Փաշինյանն ու Պուտինը հեռախոսազրույց են ունեցել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Ինչպես ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում, վարչապետ Փաշինյանը մանրամասն անդրադարձել է ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրավիճակին: Նիկոլ Փաշինյանը խորը մտահոգություն է հայտնել ադրբեջանական կողմից սանձազերծված ռազմական գործողությունների կապակցությամբ, որոնք ագրեսիա են Լեռնային Ղարաբաղի դեմ: Նա անթույլատրելի է համարել էսկալացիայի հետագա զարգացումը և դրանում արտատարածաշրջանային ուժերի ներգրավումը:
«Վլադիմիր Պուտինը խորը մտահոգություն է հայտնել լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների կապակցությամբ: ՌԴ նախագահն ընդգծել է անհրաժեշտ ջանքերի ներդրման կարևորությունը, որպեսզի թույլ չտրվի հակամարտության հետագա էսկալացիա և դադարեցվեն ռազմական գործողությունները»,- հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan spoke by phone today with Russian President Vladimir Putin regarding the outbreak of fighting along the Artsakh-Azerbaijan border.
Pashinyan, according to a statement released today by his office, expressed deep concern over the hostilities unleashed by Azerbaijan and said continued fighting is unacceptable because it might lead to the involvement of regional players.
"Vladimir Putin has expressed deep concern over large-scale hostilities. The Russian president stressed the need to take necessary steps to prevent further escalation of the conflict and to end hostilities," the government's statement reads.