Ստեփանակերտ-Բերձոր-Գորիս մայրուղին սկսելու է գործել
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը տեղեկացնում է, որ վաղը՝ նոյեմբերի 17-ին, ժամը 10:00-ից Ստեփանակերտ-Բերձոր-Գորիս մայրուղին սկսելու է գործել անվտանգ կերպով: Նման հավաստիացում նրան տվել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը։
«Ըստ ձեռքբերված պայմանավորվածության՝ առնվազն մինչև նոյեմբերի 25-ը դրան զուգահեռ կգործի նաև Մարտակերտ-Քարվաճառ-Վարդենիս մայրուղին:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության համագործակցությամբ առավելագույնը կատարվում է ապահովելու համար արտաքին աշխարհի հետ Արցախի բնակչության տրանսպորտային հաղորդակցության անվտանգությունը, և մեր քաղաքացիներն արդեն կարող են իրենց ապահով զգալ ու վերադառնալ հայրենի տներ»,- նշել է Արայիկ Հարությունյանը:

Artsakh President Arayik Harutyunyan today reported that tomorrow, November 17, at 10:00, the Stepanakert-Berdzor-Goris highway will start operating safely.
Such assurance was given to him by the Commander of the Russian Peacekeeping Troops in Artsakh, Lieutenant General Rustam Muradov.
In addition, Harutyunyan reported today that the Martakert-Karvachar-Vardenis highway will operate as well until at least November 25.
"The NKR authorities, in cooperation with the command of the Russian peacekeeping troops, are working to ensure the security of passage of the Artsakh population with the outside world. Our citizens can now feel safe and return to their homes," said Harutyunyan.