Ֆրանսիայում արտակարգ մարդասիրական օգնության հանձնախումբ է ստեղծվել՝ ի նպաստ Հայաստանի
Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամը, «Ազնավուր» հիմնադրամը և ՀԲԸՄ Ֆրանսիան հայտարարում են արտակարգ մարդասիրական օգնության տրամադրման գործընթացը համակարգող հանձնախմբի ստեղծման մասին։ Այս մասին հաղորդում է «Ազնավուր» հիմնադրամը:
Հինգշաբթի՝ նոյեմբերի 12-ին, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Ելիսեյան պալատում ընդունել է բարեգործական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին` հաստատելու Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանին և Արցախին հրադադարի հաստատումից հետո:
Հանրապետության նախագահության հրավերով հանդիպմանը մասնակցել են հետևյալ բարեգործական կազմակերպությունները՝ Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամ (ի դեմս հիմնադրամի նախագահ Բեդրոս Թերզյանի); «Ազնավուր» հիմնադրամ (ի դեմս Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Կրիստինա Ազնավուրի) և Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Ֆրանսիա (ի դեմս Միության նախագահ Նադյա Գործունյանի): Հանդիպմանը ներկա էին նաև Յուրի Ջորկաեֆը, Նիկոլա Ազնավուրը, Անդրե Մանուկյանը և Ստեֆան Հասբանյանը:
Հանդիպման ավարտին Ֆրանսիայի Արտաքին գործերի նախարարությանը կից ճգնաժամերի հաղթահարման և աջակցության կենտրոնի հետ միասին կազմավորվել է աշխատանքային խումբ` սատարելու Հայաստանին աջակցող բարեգործական կազմակերպությունների նախաձեռնությունները:
Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամը, «Ազնավուր» հիմնադրամը և Հայկական բարեգործական ընդհանուր միությունը (ՀԲԸՄ), համագործակցելով Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության և նախագահի աշխատակազմի հետ, հայտարարում են արտակարգ հանձնախմբի ստեղծման մասին, որը կզբաղվի Ֆրանսիայից Հայաստան ուղարկվող մարդասիրական և բժշկական օգնության համակարգման հարցերով: Միավորումը պատրաստ է համագործակցել բոլոր այն բարեգործական կազմակերպությունների հետ, որոնք ցանկանում են աջակցել պատերազմի արդյունքում տեղահանված բնակչությանը, որ բախվել է բազմաթիվ հրատապ կարիքների:

Во Франции создана чрезвычайная комиссия по оказанию гуманитарной помощи Армении
Армянский фонд Франции, Фонд “Азнавур” и Всеобщий Армянский Благотворительный Союз заявили о создании комиссии по координации процесса оказания чрезвычайной гуманитарной помощи Армении.
12 ноября президент Франции Эммануэль Макрон принял в Елисейском дворце представителей благотворительных организаций, чтобы подтвердить готовность Франции оказать помощь Армении и Арцаху после прекращения огня.
По приглашению президента во встрече приняли участие председатель Армянского фонда Франции Бедрос Терзян, исполнительный директор Фонда “Азнавур” Кристина Азнавур и председатель Всеобщего Армянского Благотворительного Союза (ВАБС) Надя Горцунян. Присутствовали также Юрий Джоркаеф, Николя Азнавур, Андрэ Манукян и Стефан Асбанян.
По завершении встречи с участием представителей Центра поддержки и преодоления кризисов МИД Франции была сформирована рабочая группа, которая должна содействовать реализации в Армении инициатив благотворительных организаций.
Армянский Фонд Франции, Фонд “Азнавур” и ВАБС заявили, что при поддержке МИД и администрации президента Франции создана чрезвычайная комиссия по координации отправляемой в Армению гуманитарной и медицинской помощи. Комиссия готова сотрудничать со всеми благотворительными организациями, которые изъявят желание оказать помощь в решении многочисленных проблем перемещенного вследствие войны армянского населения.
Здраствуйте меня зовут Вардан я из Нагорного Карабаха мы остались без крова все что унас было все взяли Азербайджанцы унас была война я жена и двое дочки одной 9 другой 11 унас нечего нет прошу помочь если сможете .если вы мне напишите я отправлю видио и вы увидите нашу семью зарание спасибо . Меня зовут Вардан Карапетян