ԵԱՀԿ-ն կարիքների գնահատման խումբ կուղարկի Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության հրավերով ԵԱՀԿ-ն հոկտեմբերի 21-27-ը կարիքների գնահատման խումբ կուղարկի Հայաստան։
Այցի նպատակն է՝ գնահատել իրավիճակը սահմանամերձ որոշ շրջաններում՝ ԵԱՀԿ մանդատի հիման վրա և փորձաքննություն իրականացնել՝ անվտանգության համապարփակ հայեցակարգի շրջանակներում։
«Միջազգային փորձագետներից և ԵԱՀԿ քարտուղարության ներկայացուցիչներից կազմված տեխնիկական թիմը կայցելի հայ-ադրբեջանական սահմանի երկայնքով տարածքներ և խորհրդակցություններ կանցկացնի համապատասխան ազգային և տեղական շահագրգիռ կողմերի, ինչպես նաև տեղում միջազգային գործընկերների հետ»,-ասված է ԵԱՀԿ կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք, որ նախորդ շաբաթ Հայաստանում էր ԵՄ քաղաքացիական առաքելության տեխնիկական խումբը՝ նախապատրաստելու առաքելության ժամանումը հոկտեմբերի վերջին։

Following the invitation by the government of the Republic of Armenia, the OSCE will send a needs assessment team to the country on 21-27 October.
"The purpose of the visit is to assess the situation in certain border areas, on the basis of the OSCE’s mandate and expertise within its comprehensive concept of security," the OSCE reports.
The technical team comprised of international experts and representatives of the OSCE Secretariat will visit areas along the Armenian-Azerbaijani border and hold consultations with the relevant national and local stakeholders as well as international partners on the ground.