Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 30-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում ներկայացված «Իմ քայլը» խմբակցության անդամներին, որոնց թվում էին ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը եւ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Արցախի նախագահի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ քննարկվել են Արցախի եւ Հայաստանի խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, հայկական երկու պետությունների ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Հայաստանի խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումներն ու քննարկումները՝ գոհունակությամբ նշելով, որ դրանք կրում են պարբերական բնույթ:
Հանդիպմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը, ԱՀ Նախագահի խորհրդական-Ազգային ժողովում Նախագահի մշտական ներկայացուցիչ Զոյա Լազարյանը:

Встреча с членами представленной в Национальном собрании Армении партии «Мой шаг»
30 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян принял членов представленной в Национальном собрании Республики Армения партии «Мой шаг», в том числезаместителя председателя НС Лену Назарян и руководителя фракции «Мой шаг» Лилит Макунц.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся развития парламентских связей между Арцахом и Арменией, внутренней и внешней политики двух армянских республик.
Президент Саакян подчеркнул важность встреч и дискуссий с парламентскими и внепарламентскими политическими силами Армении, с удовлетворением отметив, что они носят регулярный характер.
На встрече присутствовали заместитель председателя НС Республики Арцах Ваграм Балаян, советник Президента - постоянный представитель Президента в НС Зоя Лазарян.