Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատավորը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ նրա խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշում կայացնելու
Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցը քննող դատավոր Արթուր Մկրտչյանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ նրա խափանման միջոցի գործով որոշում կայացնելու: Որոշումը կհրապարակվի հունվարի 18-ին՝ ժամը 17:30-ին:
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց նրա պաշտպան Արամ Օրբելյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ իրենց ներկայացրած գրավի միջնորդությունը՝ Քոչարյանի առաջին կալանքի կապակցությամբ, չի քննվելու, սակայն կալանքի ժամկետը երկարացնելու միջնորդության քննության ժամանակ իրենք նոր միջնորդություն են ներկայացրել Քոչարյանի նկատմամբ կալանքի այլընտրանքային խափանման միջոց գրավ կիրառելու վերաբերյալ, եթե դատարանը որոշի, որ կալանքը Քոչարյանի նկատմամբ թույլատրելի է: Մանրամասները՝ տեսանյութում:

Судья по делу Роберта Кочаряна удалился в совещательную комнату для принятия решения о мере пресечения
Судья Артур Мкртчян, рассматривающий вопрос об избрании меры пресечения второму президенту РА Роберту Кочаряну, удалился в совещательную комнату для принятия решения. Оно будет обнародовано 18 января в 17.30.
Об этом журналистам сообщил адвокат Кочаряна Арам Орбелян. По его словам, представленное адвокатами ходатайство об освобождении под залог их подзащитного не будет рассматриваться. Но если суд примет решение о допустимости ареста экс-президента, то при рассмотрении ходатайства о продлении срока содержания Роберта Кочаряна под стражей будет представлено новое ходатайство о применении альтернативной меры пресечения – освобождения под залог.