Մարտի 1-ի գործով Գեղամ Պետրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել սպանության համար և կալանքի միջնորդություն ներկայացվել դատարան
Մարտի 1-ի գործով հունիսի 4-ին ձերբակալված Գեղամ Պետրոսյանին սպանության մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Այս մասին տեղեկությունը «Հետք»-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը՝ նշելով, որ Պետրոսյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան:
Նշենք, որ երեկ դատարան է մուտքագրվել նաև նախկին բարձրաստիճան ոստիկանի ձերբակալման դեմ բողոք, որը դեռևս չի քննվել:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՔԾ-ն հայտնել է, որ 2008թ. մարտի 1-ից 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ քննվող քրեական գործի շրջանակներում հունիսի 4-ին Քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցանք կատարելու` հրազենի գործադրմամբ Զաքար Հովհաննիսյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու կասկածանքով ձերբակալվել է 2008 թվականի մարտի 1-ի դրությամբ ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատարի տեղակալի, նույն ինքը` շտաբի պետի պաշտոնը զբաղեցրած Գեղամ Պետրոսյանը:

Гегаму Петросяну предъявлпено обвинение в убийстве и представлено ходатайство об аресте
Задержанному 4 июня в рамках уголовного дела о событиях 1 марта 2008 г. в Ереване Гегаму Петросяну предъявлено обвинение по ч.1 ст.104 УК РА. Эту информацию в беседе с Hetq.am подтвердила пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян, отметив, что в суд представлено ходатайтсво об аресте Петросяна.
Вчера в суд поступила жалоба на арест бывшего высокопоставленного сотрудника полиции, которая пока не рассматривалась.
Ранее ССС сообщила о том, что в рамкках расследуемого уголовного дела о событиях 1-2 марта 2008 г. в Ереване по подозрению в лишении жизни с использованием огнестрельного оружия участника этих событий Закара Ованнисяна был задержан занимавший в указанный период должности заместителя командующего войсками и начальника штаба Полиции РА Гегам Петросян.