Ազգային ժողովը հաստատեց 2019 թվականի պետական բյուջեն
Խորհրդարանն արտահերթ նիստով 66 կողմ, 4 դեմ և 2 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ հաստատեց 2019 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը։
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը շնորհավորեց կառավարությանն ընդունված բյուջեի կապակցությամբ։ Հիշեցնենք, որ 2019-ի բյուջեով գործադիրը նախատեսում է 4,9 % տնտեսական աճ ապահովել։
Արտահերթ նիստին ներկա էր հրաժարական ներկայացրած կառավարության կազմը։
ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, ԱԺ մյուս փոխխոսնակ Արփինե Հովհաննիսյանը մինչ քվեարկությունն ասացին, որ չնայած խմբակցությունն ունի կողմ քվեարկելու որոշում, սակայն իրենք դեմ են քվեարկելու։ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն արձագանքեց՝ խմբակցության որոշ անդամներ ազատ են իրենց քվեարկության հարցում։

Национальное Собрание утвердило госбюджет 2019 года
66 “за”, 4 “против” и двое воздержавшихся – таков результат голосования по проекту государственного бюджета 2019 года.
Спикер парламент Ара Баблоян поздравил правительство с принятием Основного финансового документа. Напомним, что госбюджетом будущего года кабмин предусматривает обеспечить экономический рост на 4,9%.
До начала голосования пресс-секретарь Республиканской партии Армении, вице-спикер НС Эдуард Шармазанов, заместитель председателя РПА Армен Ашотян, второй вице-спикер парламента Арпине Ованнисян заявили, что хотя фракция РПА приняла решение голосовать за принятие гобюджета, они будут голосовать “против”.